1% DLA STOWARZYSZENIA „WIZNA 1939”

Szanowni Państwo!
Zgodnie z postanowieniem Sądu Rejonowego w Białymstoku Stowarzyszenie „Wizna 1939” uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Nakłada to na nas szereg obowiązków, ale także daje prawo do uzyskiwania dochodów z tytułu odpisów podatkowych 1%, dokonywanych przez podatników na zakończenie roku podatkowego. Dlatego też prosimy o wsparcie finansowe wszystkich tych, którzy takiego wsparcia mogą i chcieliby nam udzielić. Przypominamy, że aby udzielić takiego wsparcia, w rozliczeniu podatkowym za 2018 rok wystarczy tylko wskazać Stowarzyszenie „Wizna 1939” jako organizację, na rzecz której zostanie przekazany 1% podatku dochodowego:

Stowarzyszenie „WIZNA 1939”
 KRS 0000306382

Dotychczas nasze prace i projekty realizowaliśmy z własnych środków i składek członkowskich, tylko niekiedy otrzymując wsparcie ludzi dobrej woli. Czekają nas jednak kolejne wyprawy, m.in. na dawne Kresy Wschodnie w poszukiwaniu mogił żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, poszukiwania mogił żołnierzy 18 Dywizji Piechoty, poległych na polach Andrzejewa i Łętownicy we wrześniu 1939 r., a także poszukiwania miejsc spoczynku żołnierzy poległych w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r.; chcielibyśmy kontynuować nasze prace.

Jeżeli chcielibyście Państwo zobaczyć nas ponownie w akcji, realizujących kolejne projekty i coraz trudniejsze poszukiwania, odnawiających kolejne miejsca pamięci, i w wielu innych działaniach – uczyńcie ten prosty gest i dalej wspólnie odkrywajmy naszą historię. Powierzone nam środki na pewno zostaną wykorzystane w sposób należyty, a gwarancją są nasze dotychczasowe działania.

Prosimy zatem, jeszcze raz, o wsparcie kwotą 1% podatku dochodowego lub o skromną darowiznę na cele statutowe Stowarzyszenia, za co z góry serdecznie dziękujemy.

Zarząd Stowarzyszenia "Wizna 1939"