HONOR


Już 31 sierpnia na ścianie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie zostanie zawieszony mega-banner promujący obchody 70. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej oraz koncert plenerowy na Górze Strękowej k. Wizny „W hołdzie kpt. Raginisowi i Obrońcom Wizny” z udziałem szwedzkiej grupy heavy metalowej SABATON, planowany na niedzielę 6.IX. Koncert będzie częścią organizowanych w tym dniu uroczystości upamiętniających 70. Rocznicę Bitwy pod Wizną, pod Patronatem Honorowym Prezydenta R.P.. Stowarzyszenie „Wizna 1939” jest współorganizatorem tego przedsięwzięcia (razem z Narodowym Centrum Kultury)

i zapewnia jego obsługę merytoryczną i organizacyjną. Autorem banneru z wizerunkiem żołnierza polskiego z września 1939r. jest znany artysta malarz Rafał Roskowiński (jest między innymi autorem muralu Powstańczego na stadionie Polonii Warszawa, murów sztuki w Muzeum Powstania Warszawskiego, muralu Augusta Fieldorfa „Nila” na ścianie więzienia na Rakowieckiej w W-wie i wielu innych). Dekoracja o wymiarach 33x36m waży ok.660 kg!, a jego wykonawcą jest firma JET LINE z W-wy. Ekspozycja banneru potrwa do 18 września 2009r. Bezpośrednio po zawieszeniu dekoracji na Pałacu Kultury, w dniu 31 sierpnia 2009r. (ok. godz. 11.30) planowana jest konferencja prasowa z udziałem m.in. Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, Dyrektora NCK Krzysztofa Dudka oraz zespołu SABATON!

Zapraszamy również do obejrzenia wystawy Plakatu wojennego organizowanej przez Stowarzyszenie „Wizna 1939”. Wystawę prac autorstwa Rafała Roskowińskiego można oglądać od dnia 01.IX w Wiźnie przy Pl. Raginisa 3.

Zapraszamy

View the embedded image gallery online at:
https://wizna1939.eu/index.php/20-honor#sigProGalleria6175591238