POLSKO, MOJA OJCZYZNO ...

Wczoraj miała miejsce miła uroczystość prezentacji i premiery wydanego przez Stowarzyszenie "WIZNA 1939" tomika wierszy patriotycznych autorstwa Pana Tadeusza Grabowskiego z Wizny. Wiosną tego roku, gdy po raz pierwszy mieliśmy okazję zapoznać się z pełną twórczością tego artysty, od razu zdecydowaliśmy o wydaniu jego poezji w formie publikacji książkowej, wstępnie zaznaczając, że chcielibyśmy to zrobić na Święto Niepodległości Polski. I udało się!

Na spotkanie z Panem Tadeuszem Grabowskim przybyła spora grupa mieszkańców Wizny, zainteresowana tym wydarzeniem. Po krótkiej prezentacji książki, podziękowania dla bohatera spotkania za jego dotychczasową twórczość oraz za krzewienie wartości patriotycznych złożył Pan Jan Olszewski ze Stowarzyszenia. Z kolei Pan Tadeusz Grabowski wyraźnie wzruszony, łamiącym się głosem i ze łzami w oczach podziękował za wydanie jego poezji. Jak zaznaczył, marzył o tym wydaniu, choć nie spodziewał się, że stanie się to jeszcze za jego życia ... .
Na zakończenie spotkania Pan Grabowski podpisywał swoje książki, co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, tak jak i jego wiersze.