Na 75 rocznicę ...

Zbliża się 75 rocznica obrony „odcinka Wizna”, to także 75 rocznica śmierci majora Władysława Raginisa. W tym roku, pomimo „okrągłej” rocznicy tamtych wydarzeń, Stowarzyszenie „Wizna 1939” nie będzie organizowało oficjalnych uroczystości, a zamiast tego w dniu 7 września (niedziela) w samo południe, złożymy kwiaty na grobie polskich oficerów, na Górze Strękowej. Zapraszamy przy tym wszystkich, by przyłączyli się do nas, byśmy razem uczcili pamięć naszych bohaterów.

Jednocześnie, już wkrótce na jednym z budynków w Wiźnie, przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 64 Łomża-Białystok z drogą lokalną Wizna-Jedwabne, powstanie wyjątkowe malowidło ścienne, tym razem przedstawiające kpt. Raginisa.

Autorem muralu będzie Wojciech Woźniak, student V roku Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, który wcześniej współtworzył również inne malowidła ścienne w Wiźnie. Tym razem będzie to wyjątkowy obraz, zaprojektowany na podstawie niepublikowanego dotąd zdjęcia z 1938 r. . 

To naprawdę robi wrażenie! Przyjedź, zobacz i zapamiętaj uśmiechniętego kpt. Raginisa!

Niech to niezwykle skromne w swojej formie, ale bez wątpienia o ogromnej sile przekazu, dzieło sztuki, będzie naszym pomnikiem wystawionym dowódcy odcinka „Wizna” za jego postawę we wrześniu 1939r. . To nasze  „dziękujemy” za jego honor, męstwo i poświęcenie.

Prace ruszają od poniedziałku 25 sierpnia i potrwają ok. 3 dni, a ich „efekt” zaprezentujemy na naszej stronie internetowej. Zapraszamy.

Dariusz Szymanowski